okulary

Uwaga: nastąpiła zmiana nazwy szkoły. Obecna nazwa: Policealna Szkoła Optyczna Teresa Piotrowska

Są jeszcze wolne miejsca w klasie I.

Wymuszony koronawirusem czas możecie Państwo wykorzystać na podwyższenie lub zmianę kwalifikacji zawodowych.

Wszystko jeszcze będzie dobrze.

Do czasu ustąpienia obostrzeń proponujemy naukę zdalną części teoretycznej, a część praktyczna po uruchomieniu szkół będzie prowadzona w pracowniach.

ZAPRASZAMY DO SZKOŁY !!!!!

Oferujemy:

• Naukę w szkole będącej kontynuacją najstarszej w Warszawie szkoły optycznej (patrz – Historia).
  • Solidne przygotowanie do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie (zdawalność prawie 100% !)
  • Fachową, doświadczoną i życzliwą kadrę pedagogiczną.
  • Zajęcia praktyczne w bardzo dobrze wyposażonej pracowni.
  • Szczegółowe skrypty na każde zajęcia.
  • Bieżącą współpracę z właścicielami zakładów optycznych.
  • Współpracę z największymi firmami optycznymi w kraju (spotkania, wykłady, wycieczki).
  • Liczne oferty pracy otrzymywane od pracodawców.
  • Świadectwa państwowe.

Inauguracja roku szkolnego zgodnie z tradycją rozpoczyna się spotkaniem i wykładem z przedstawicielem firmy HOYA Lens Poland Ltd Warszawa.

Rekrutacja do Policealnej Szkoły Optycznej Teresa Piotrowska:

Rekrutacja trwa corocznie w okresie od początku czerwca do końca września.

W procesie rekrutacji kandydat składa następujące dokumenty:

•  świadectwo ukończenia szkoły średniej
  • zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do wykonywania zawodu (od lekarza medycyny pracy)
  •  2 zdjęcia legitymacyjne
  • wypełniona ankieta osobowa (do pobrania na stronie)
  • dowód wpłaty wpisowego.

Dokumenty można składać:

• poprzez wysłanie wypełnionej ankiety osobowej znajdującej się w prawym górnym rogu strony  i potwierdzenia wpłaty wpisowego drogą elektroniczną na adres: psod@poczta.fm, a pozostałe dokumenty dostarczyć do szkoły na pierwszym zjeździe we wrześniu
  • przesłać dokumenty pocztą na adres szkoły (z dopiskiem dla: Teresy Piotrowskiej) dołączając potwierdzenie wpłaty wpisowego
  • w Zespole Szkół Nr 12 Warszawa ul. Siennicka 15 w sekretariacie szkoły pokój 306 – Pani Agnieszka Gołaszewska

Wpisowe/czesne płatne przy składaniu dokumentów w sekretariacie szkoły lub na konto szkoły:

Santander Bank Polska SA. nr 96 10901870 0000 0001 3435 4541

W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny lub e-mail.

Prowadzimy nabór:

• do klasy szkolnej w zawodzie technik optyk wg. nowej podstawy programowej (kwalifikacje MEP.02 i MEP.03)
  • na kurs w kwalifikacji MEP.03 Wykonywanie i naprawa pomocy wzrokowych (4 semestry) – rozpoczęcie wrzesień
  • na kurs w kwalifikacji MG.14  – Montaż i naprawa elementów i układów optycznych dla naszych absolwentów kursu MG.14 (1 semestr) – rozpoczęcie kursu wrzesień
    – od podstaw (2 semestry)